چرخ خیاطی سینگر

14
چرخ خیاطی سینگر

چرخ خیاطی سینگر

چرخ خیاطی سینگر یکی از قدیمی‌ترین نامهای چرخ‌خیاطی در جهان است .

شرکت رسمی چرخ خیاطی سینگر که در خیابان سعدی پایین‌تر از چهارراه مخبرالدوله قرار داشت در سال اول بعد از انقلاب بسته شد . اکثر کارکنان آن انگلیسی و فیلیپینی بودند .

به چند نفر از کارمندان آنجا برگه‌هایی داده شد که طی چندین سال گذشته به عنوان نمایندگی سینگر فعالیت می‌کردند.

چرخ خیاطی سینگر حدود ۷۰ سال پیش برای اولین بار چرخ خیاطی گلدوزی را در ابتدا توسط کشورهای انگلیس،فرانسه ،ایتالیا و کشورهایی که قدرت اقتصادی آن زمان بودند روانه بازار کرد.

این چرخ‌های خیاطی کماکان مورد استفاده قرار می‌گیرند. از عمر برخی از آنها بیش از ۷۰ سال گذشته با اینحال در حال فعالیت هستند .

بعد از چندین سال ( حدود ۴۰ سال پیش ) سینگر بخاطر بهتر کردن وضعیت مالی خود ،مونتاژ این چرخ‌ها را به کشورهای همچون فیلیپین داد ، که دیگر کیفیت خوب قدیم را نداشتند و می‍شود گفت به ندرت در سی سال بعد به عمر خود ادامه دادند .

در واقع این واقعه به خود من ثابت کرد کشور سازنده بسیار مهمتر از نام برند است. امروزه چرخ‌هایی با نامهای بزرگ در بازار موجودند که چرخ‌های خوبی هم هستند ولی چرخ خیاطی سینگر افسانه‌ای به اتمام رسید و اینجا کماکان یکی تعمیرگاه‌های این چرخ‌خیاطی است .

چرخ‌خیاطی سینگر 700
چرخ خیاطی سینگر ۷۰۰
چرخ‌خیاطی سینگر
چرخ خیاطی سینگر

14 thoughts on “چرخ خیاطی سینگر

 1. من در سال ۱۳۵۵ چرخ خياطى سينگر از خارج به ايران اوردم مدلش تو ايران نيست ۷۹۰u هست كه بسيار شبيه ۷۴۰ هست دوره گلدوزى رو در نمايندگى سينگر خيابان سعدى گذروندم و هنوز هم ازش استفاده ميكنم

 2. سلام چرخ من سینگر۷۴۰ استچرخ بسیار خوبی بود ۴۰ سال کارکرده برام ولی مدتیه خوب نمیدوزه تعمیرگاه رفته ولی خوب نمیدوزه الان هم سوزن میخوره به فلزی که زیر ماسوره هست ومیچرخه وباعث شکستن سوزن شد

 3. سلام و روزبخیر
  من یه چرخ سینگر مدل ۲۴۲ دارم که قسمت ماکو و ماسورش خرابه شاید هم قطعه ای کم داره و من بلد نیستم ایا تعمیر میکنید؟؟

 4. با عرض سلام _ یک دستگاه سینگر ۷۰۰ دارم. ماکو چرخ شکسته است. شما ماکو موجود دارید؟ هزینه‌اش چقدر است؟

 5. سلام وقت بخیر
  من سینگر۷۴۰ دارم اما چرخ دنده زیر ماکو شکسته است آیا امکان تعمیر داره؟

 6. سلام وقت بخیر
  من یه چرخ ۷۴۰ دارم تا چند روز پیش خوب می‌دوخت یعنی کار راه انداز بود ولی دو روزه سرزنش بهاون فلز که ماسوره پلاستیکی قرار میگیره گیره میکنه نمی دوزه یه سوزن هم شکست به نظرتون تعمیر میشه ؟ یه سری اشکالات دیگه هم داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!