چرخ‌خیاطی سینگر

چرخ‌خیاطی سینگر

چرخ‌خیاطی سینگر یکی از قدیمی‌ترین نامهای چرخ‌خیاطی در جهان است .

شرکت رسمی چرخ‌خیاطی سینگر که در خیابان سعدی پایین‌تر از چهارراه مخبرالدوله قرار داشت در سال اول بعد از انقلاب بسته شد . اکثر کارکنان آن انگلیسی و فیلیپینی بودند .

به چند نفر از کارمندان آنجا برگه‌هایی داده شد که طی چندین سال گذشته به عنوان نمایندگی سینگر فعالیت می‌کردند.

چرخ‌خیاطی سینگر حدود ۷۰ سال پیش برای اولین بار چرخ‌خیاطی گلدوزی را در ابتدا توسط کشورهای انگلیس،فرانسه ،ایتالیا و کشورهایی که قدرت اقتصادی آن زمان بودند روانه بازار کرد.

این چرخ‌های خیاطی کماکان مورد استفاده قرار می‌گیرند. از عمر برخی از آنها بیش از ۷۰ سال گذشته با اینحال در حال فعالیت هستند .

بعد از چندین سال ( حدود ۴۰ سال پیش ) سینگر بخاطر بهتر کردن وضعیت مالی خود ،مونتاژ این چرخ‌ها را به کشورهای همچون فیلیپین داد ، که دیگر کیفیت خوب قدیم را نداشتند و می‍شود گفت به ندرت در سی سال بعد به عمر خود ادامه دادند .

در واقع این واقعه به خود من ثابت کرد کشور سازنده بسیار مهمتر از نام برند است. امروزه چرخ‌هایی با نامهای بزرگ در بازار موجودند که چرخ‌های خوبی هم هستند ولی چرخ‌خیاطی سینگر افسانه‌ای به اتمام رسید و اینجا کماکان یکی تعمیرگاه‌های این چرخ‌خیاطی است .

چرخ‌خیاطی سینگر 700
چرخ‌خیاطی سینگر ۷۰۰
چرخ‌خیاطی سینگر
چرخ‌خیاطی سینگر

می‌توانید با کلیک روی علامت g+1 سمت چپ و یا، با کلیک رو لینک زیر ما را در گوگل پلاس دنبال کنید.

گوگل پلاس فروشگاه چرخ خیاطی

10 دیدگاه در “چرخ‌خیاطی سینگر

  1. من در سال ۱۳۵۵ چرخ خياطى سينگر از خارج به ايران اوردم مدلش تو ايران نيست ۷۹۰u هست كه بسيار شبيه ۷۴۰ هست دوره گلدوزى رو در نمايندگى سينگر خيابان سعدى گذروندم و هنوز هم ازش استفاده ميكنم

  2. سلام چرخ من سینگر۷۴۰ استچرخ بسیار خوبی بود ۴۰ سال کارکرده برام ولی مدتیه خوب نمیدوزه تعمیرگاه رفته ولی خوب نمیدوزه الان هم سوزن میخوره به فلزی که زیر ماسوره هست ومیچرخه وباعث شکستن سوزن شد

  3. سلام و روزبخیر
    من یه چرخ سینگر مدل ۲۴۲ دارم که قسمت ماکو و ماسورش خرابه شاید هم قطعه ای کم داره و من بلد نیستم ایا تعمیر میکنید؟؟

  4. با عرض سلام _ یک دستگاه سینگر ۷۰۰ دارم. ماکو چرخ شکسته است. شما ماکو موجود دارید؟ هزینه‌اش چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *